Gawła, Florentyny, Grzegorza 18 października, 2021 23:59:59
Ostrów Wielkopolski

Aktualności

21.05.2021

Kolejny sezon w parku linowym - START 23 maja 2021 - zapraszamy na Piaski Szczygliczka

Zapraszamy do wypoczynku na Piaskach Szczygliczce. Już od niedzieli 23 maja rozpoczynamy kolejny sezon na parku linowym. Do dyspozycji cztery trasy. Trasa zielona przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, niebieska i pomarańczowa to trasy o średnim poziomie trudności, a czerwona trudna - dla wymagających.

Na odwiedzjacych ponadto czekają m.in. kilometry ścieżek pieszo-rowerowych, dla miłośników aktywnego wypoczynku do dyspozycji boisko wielofunkcyjne, ścieżka zdrowia o długości 800 metrów, na której znajduje się 16 stacji do ćwiczeń. O swoją kondycję zadbać można również na siłowni zewnętrznej. Dla najmłodszych przygotowano trzy place zabaw. 

Zabawę na świeżym powietrzu połączyć można z nauką w działającym na Piaskach Centrum Edukacji Ekologicznej. Jednym z elementów Centrum jest Park Olbrzymich Owadów. Tam z bliska przyjrzeć się można m.in. owadom żyjącym wokół nas. Spacerując po parku znajdziemy również figury grzybów rosnących w naszych lasach oraz eksponaty pszczelarskie. Koniecznie trzeba zobaczyć nową ścieżką edukacyjną – Ptasie Miasto. Tam poznacie, jak żyją ptaki, jakie mają zwyczaje, a także dowiecie się m.in. jak wysoko i szybko latają oraz dlaczego ptaki są obrączkowane. W Parku pojawiły się także nowe owady, ale nie zdradzimy jakie. Niech będzie to niespodzianka. Po wizycie w Parku warto odwiedzić tematyczne ścieżki edukacyjne m.in. o faunie i florze czy też walce z niska emisją.

Podczas pobytu na Piaskach koniecznie trzeba odwiedzić Restaurację Plażową. Tu wszystkie serwowane dania przygotowywane są ze świeżych, najwyższej jakości produktów. Restauracja organizuje imprezy okolicznościowe, wesela, chrzciny, komunie oraz spotkania firmowe. Do dyspozycji gości są klimatyzowane sale na 20, 40 i 80 miejsc. Drewniane wnętrze restauracji sprawia, iż klimat każdej imprezy jest niepowtarzalny.

Zapraszamy

16.03.2021

Piaski Szczygliczka czekają na Ciebie

Wiosna zachęca do aktywnego wypoczynku

Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczka.

Kilometry ścieżek pieszo-rowerowych, siłownia zewnętrzna, place zabaw, ścieżki edukacyjno-ekologiczne w otoczeniu jeziora i lasu zachęcają do spędzenia aktywnie czasu. Na miłośników ruchu czeka boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego. Warto również skorzystać ze ścieżki zdrowia znajdującej się na terenie ośrodka. Ma ona 800 metrów długości i znajduje się na niej  16 stacji do ćwiczeń. To doskonałe miejsce dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Już wkrótce otwarty zostanie Park Olbrzymich Owadów. Tam z bliska będzie można przyjrzeć się owadom żyjącym wokół nas w skali od 75:1 do 300:1. Ale to nie wszystko! Spacerując po parku znajdziemy również figury grzybów rosnących w naszych lasach, eksponaty pszczelarskie, a także nową ścieżkę edukacyjną pod nazwą ,,Ptasie miasto’’. Tu poznacie, jak żyją ptaki, jakie mają zwyczaje, a także dowiecie się m.in. jak wysoko latają, jak szybko i dlaczego są obrączkowane.

Po treningu czy spacerze zapraszamy do restauracji Plażowej, gdzie można napić się herbaty, czekolady czy kawy. Na tych co nie liczą każdej kalorii czekają pyszne desery.

Masz ochotę na obiad? Restauracja Plażowa oferuje usługi cateringowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Wszystkie serwowane dania przygotowywane są ze świeżych, najwyższej jakości produktów.

 

Fb/ plażowa

e-mail: marketing@crkzir.com.pl

tel.: 691 172 226

7.12.2020

Przedsięwzięcia edukacyjno - ekologiczne 2020

CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o. w 2020 roku złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - WFOŚiGW Poznań w Poznaniu trzy projekty na dofinasowanie zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Wszystkie przedsięwziędcia zostały pozytywne zaopiniowane i otrzymały dofinansowanie:

1. „Rozwój Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowie Wielkopolskim - rozbudowa ścieżek edukacyjnych” dofinasownie 60% w ramach tego przedsięwzięcia rozbudowano na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowie Wielkopolskim istniejącą ścieżkę edukacyjną. Rozbudowa polegała  na wyodrębnieniu 6 obszarów tematycznych: świata mrówek, świata ważek, świata motyli, świata chrząszczy, świata much i komarów oraz świata pająków. Pojawiły się 4 eksponaty owaów oraz 12 tablic edukacyjnych.

2. „Doposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowie Wielkopolskim” dofinsowanie 75% w ramach przedsięwzięcia zakupiono 2 projektory multimedialne wraz z ekranami i stolikami, 2 laptopy, 8 kompletów stołów z krzesłami. Zakupiono równięz 3 filmy edukacyjne oraz zestaw gier o tematyce segregacji odpadów.

 

3. "Kampania edukacyjna "Ostrów Smogowi mówi NIE" - edycja 2020 oraz konkurs plastyczny szkół podstawowych" dofinansowanie 50% w ramach przedsięwzięcia zostały wykonane banery, które zostały rozwieszone na obiektach użyteczności publicznej m.in. przedszkolach, szkołach, placach zabaw, boiskach, orlikach. Dodadkowo rozwieszono plakaty m.in. na słupach ogłoszeniowych, tablicach radach osiedli, placówkach oświatowych, autobusach komunikacji miejskiej w zasobach spółdzielni mieszkaniowych oraz na wiatach przystankowych.

W ramach kampanii zakupiono i rozdano dzieciom i młodzieży eko gadżety m.in. smycze, płaszcze przeciwdeszczowe,  długopisy, kalendarze, teczki reklamowe, koszulki, kamizelki, bluzy polarowe.

W ramach kampanii zorganizowany został konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Najlepsze prace konkursowe zostały wyłonione przez komisję w 2 kategoriach wiekowych. Wykonawcy tych prac otrzymali nagrody oraz wyróżnienia. 

http://www.wfosgw.poznan.pl

 

23.10.2020

Konkurs plastyczny ,,Ostrów smogowi mówi NIE''

          CRK Zieleń i Rekreacja Sp z o.o. po raz czwarty przygotowała kampanię informacyjno – edukacyjną ,,Ostrów smogowi mówi NIE’’. Na jej przeprowadzenie spółka otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W ramach akcji ,,Ostrów smogowi mówi NIE’’ w placówkach oświatowych, miejscach użyteczności publicznej oraz na przystankach autobusowych pojawiły się banery i plakaty.

          Natomiast dla uczniów szkół podstawowych, w ramach kampanii, spółka przygotowała konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim jest walka ze smogiem. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano 440 prac, to ponad 40 więcej niż w roku ubiegłym

          Celem tej kampanii jest edukacja mieszkańców, tych najmłodszych i tych starszych. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież przygotowując prace przy okazji dowiadują się, że trzeba dbać o środowisko i eliminować smog z naszego życia.

Wyniki konkursu

Kategoria klas I - III

1. Emilia Gola (SP 5, kl. IIIa),

2. Zuzanna Kuroszczyk (SP 9, kl. Id),

3. Fabian Peciak (SP 6, kl. IIb),

4. Bartosz Bąk (SP 5, kl. IIIa),

5. Wojciech Nasiadek (SP 6, kl. Ic),

6. Zuzanna Płachta (SP 4, kl. IIa).

Wyróżnienia: Inga Jędrzejewska (SP 9, kl. Ib), Magdalena Wypych (SP 7, kl. IIIa), Szymon Swędrowski (SP 11, kl. IIIc), Zuzanna Jędraszak (SP 11, kl. Ib), Miłosz Kujawa (SP 4, kl IIIa).

Kategoria klas IV - VIII

1. Maria Ziółkowska (SP 9, kl. VId),

2. Oskar Smętek (SP 5, kl. VIIc),

3. Wiktoria Depiak (SP 7, kl. VI),

4. Julia Wiertelak (SP 5, kl. VIIc),

5. Oskar Knop (SP 6, kl. Vb),

6. Ksawery Szymczak (SP 9, kl. VIa).

Wyróżnienia: Maria Lisiak (SP 13, kl. IVa), Antonina Frąszczak (PSP Sióstr Salezjanek, kl. VId), Anna Głowacka (SP 1, kl. VI), Paweł Szkudlarek (SP 5, kl. VIIe), Laura Grzeszczyk (SP 7, kl. IV).

Projekt realizowany w ramach przedsięwzięcia pn: "Kampania Edukacyjna "Ostrów Smogowi mówi NIE" - edycja 2020 oraz konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych" dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

  

 

15.10.2020

Święto Drzewa 2020